Hodnocení mistrovských utkání

FC Velké Meziříčí - FC Fastav Zlín

K závěrečnému utkání letošního ročníku jsme se vydali na řiště Borovina v Třebíči se soupeřem z Velkého Meziříčí. Tato rozpolcenost se pak přenesla i na hřiště. Očekávali jsme kvalitu od soupeře, zároveň však i kvalitu od nás. Opět jsme z různých důvodů postrádali několik kmenových hráčů a nemohli jsme použít ani další spoluhráče na střídavý start. A tak nás bylo akorát na zahájení plný počet. Utkání se hrálo za teplého počasí a jednomu z našich družstev se zjevně nechtělo ztrácet síly rychlým pohybem po hřišti. Soupeř však měl jiný názor a tak jednoznačně dominoval v pohybu i důrazu. Od debaklu nás zachránilo druhé z našich družstev, které hrálo přesně, uvolněně a proměňovalo většinu šancí. Po  změně stran a důrazné domluvě se situace poněkud zlepšila a soupeři začaly docházet síly. Celkově jsme zanechali rozpačitý dojem z přístupu a nasazení.

Jednotlivá miniutkání:
A-A: 0:6  Slaměna P. 4x, Kvěťák R., Gazda M.
B-B  6:1  Hrdlička L.
A-B  3:3  Křek A. 2x, Janota M.
B-A  0:2  Slaměna P. 2x
Celkem 9:12

Jak jsme nastoupili: A: Šťasta D., Kadrle L., Uhřík T., Gazda M., Pafka J., Kvěťák R., Kolář J., Slaměna P., Knedla Milan

B: Fusek J., Kolaja L., Vozník L., Gazda K., Křek A., Leskovjan M., Mikulka M., Janota M., Hrdlička L.

FC Fastav Zlín - FC Slovan havlíčkův Brod

V dohrávce 26 kola jsme se utkali se soupeřem z Havlíčkova Brodu netradičně ve středu. Díky nepříznivému počasí se utkání hrálo na umělém povrchu hřiště na Vršavě. Přestože soupeř je aktuálně na opačném konci tabulky, přijel hrát otevřený fotbal s dobrým nasazením, a tak jsme mohli vidět divácky zajímavé utkání. V začátcích jednotlivých miniutkání jsme se pomalu rozjížděli, nebyli jsme koncentrovaní a po zásluze jsme i inkasovali. Naše šance naopak zůstaly neproměněny. Naštěstí se naše lokomotiva dostávala postupně do stále vyšších obrátek a spolu s odcházejícími silami soupeře se začalo dařit i střelecky a tak jsme viděli i řadu branek po velmi pohledné kombinační hře. Samotné závěry jednotlivých utkání se pak odehrávali za naší jasné převahy.

Jednotlivá miniutkání
A-A:  9:1  Kvěťák R. 4x, Leskovjan M. 2x,Slaměna P., Uhřík T., Pafka J.
B-B   4:1  Zajíček A. 2x, Kaláb L. 2x
A-B   6:1  Mikulka M. 3x, Zajíček A. 3x
B-A   8:2  Křek A. 2x, Kolář J. 3x, Mikulka M.3x
Celkem: 29:5

Jak jsme nastoupili

A: Šťasta D., Kadrle L., Uhřík T., Gazda M., Pafka J., Kvěťák R., Leskovjan M., Slaměna P., Janota M.

B: Číž L., Kolaja L., Ondruš F., Gazda K., Gerža P., Kolář J., Mikulka M., Zajíčak A., Kaláb L., Křek A.

FC Fastav Zlín - HK Třebíč

Ve středu 29. 5. jsme sehráli další předehrávané utkání s trochu kuriozním průběhem. Hostující oddíl sice k utkání přijel, ale s nedostatečným počtem hráčů pro hru. Protože dáváme přednost hře před samotným výsledkem, dohodli jsme se na zapůjčení několika našich hráčů soupeři, aby se dvojutkání mohlo odehrát. Mimochodem, pravidla tuto variantu po dohodě oddílů umožňují. I tak se utkání odehrávalo za trvalé převahy domácích. Přestože soupeř umožňoval malým napadáním a jen mírnou aktivitou v útoku vytváření pohledných kombinačních akcí a častou střelbu,  i tak se ve hře objevovali nedostatky, ale hlavně podceňování některých herních situací, především při přechodu soupeře do útoku. Naštěstí z těchto chyb vytěžil soupeř minimum branek a to většinou právě od našich "zapůjčených" hráčů.

Jednotlivá miniutkání:
A-A: 9:1 Pafka J. 3x, Kolář J. 3x, Slaměna P. 2x, Uhřík T.
B-B  10:3 Gazda K. 3x, Kolaja L., Kvěťák R. 2x, Ondruš F., Vozík L., Janota M. 2x
A-B: 12:0 Slaměna P. 4x, Uhřík T. 2x, Kolář J. 3x, Gazda M., Kadrle L., Pafka J.
B-A: 7:1  Gazda M. 2x, Ondruš F. 2x, Kvěťák R., Vozník L., Křek A.
Celkem 38:4

Jak jsme nastoupili:

A -  Fusek J.,Kadrle L. Uhřík T., Gazda M., Pafka J., Kolář J., Slaěna P., Křek A.

B - Číž L., Kolaja L., Vozník L., Gazda K., Kvěťák R., Ondruš F., Janota M.

C - Kolář D., Keprt T., Mikulka M., Kaláb L.

FC Sparta Brno - FC Fastav Zlín

V sobotu 25. 5. jsme se vydali po čase opět do Brna. Nemohli jsme použít většinu spoluhráčů působících na střídavé starty a i marodka se opět projevila. Pomohli jsme si tak opět hráči ročníku 2001. Hrálo se na velmi dobrém hřišti za pošmourného počasí. Soupeř byl velmi houževnatý usilovně bránil a i směrem dopředu často hrozil nebezpečnými protiútoky. Naštěstí herní a individuální kvalita na naší straně převládala a tak se domácí neusazovali trvale před naší brankou. Zejména velmi dobrý výkon našich brankařů a malá úspěšnost střelby domácích nás pak nestála výraznější brankový příděl. Po celý zápas jsme lépe kombinovali a připravili si i více vyložených brankových příležitostí, které jsme lehkovážně zahazovali. Málo jsme využívali v některých fázích zápasu křídelní prostory a tím jsme soupeři zjednodušovali obrannou činnost. Nakonec jsme ale trvalou převahu proměnili v zasloužené vítězství. Škoda jen, že se pak podařilo kabinu proměnit v krytý plavecký bazén a vytvořit si tak nepříliš povedenou "reklamu".

Jednotlivá miniutkání:
A-A  0:2   Slaměna P. 2x
B-B  0:2  Kaláb L. 2x
A-B  1:3  Pafka J., Mejzlík D. 2x
B-A  1:2  Slaměna P. 2x
Celkem 2:9

Jak jsme nastoupili

A: Fusek J., Kadrle L., Uhřík T., Gazda M., Kvěťák R., Kolář J., Kolář D., Slaměna P., Blanař D.

B: Hájek F., Hečko L., Keprt T., Vozník R., Gazda K., Kaláb L., Pafka J., Mikulka M., Mejzlík D., Slovák T.

 

1. SC Znojmo a. s. - FC Fastav Zlín, a. s.

Ve čtvrtek 23. 05. jsme sehráli odložené utkání na půdě Znojma. Po cestovních peripetiích, způsobených dopravní kongescí na dálnici D1, související s její rekonstrukcí, jsme dorazili k zápasu na poslední chvíli. Utkání, za řízení rozhodcovské dvojice Teplý, Vodák, tak začalo s mírným zpožděním. Domácí vsadili vše na urputnou defenzivu, bránili často se všemi hráči, čímž vytvořili před brankou neprostupný blok. Z něho vyráželi k protiútokům a dostali se do vedení. Naše hra byla příliš statická, přechod do útočné fáze pomalý, chybělo rychlejší přenesení hry a přímočařejší tah na branku, takže domácí se stihli zformovat v obranném bloku, přes který přejít do střelecké pozice bylo velmi složité. Poločas nakonec skončil nerozhodně. Po přestávce se naše hra přeci jen trochu zrychlila, díky čemuž jsme získali rozhodující náskok a ještě několik šancí neproměnili. Domácí se drželi na dostřel až do konce, vyrovnat se jim však již nepodařilo.

Jednotlivá miniutkání:
A-A 1:2 (Kvěťák, Slaměna)
B-B  1:0
B-A  1:3 (Gazda M., Slaměna, Kolář J.)
A-B 2:1 (Gerža)
Celkem 5:6

Jak jsme nastoupili:

A: Fusek J., Kadrle L., Ondruš F., Gazda M., Kvěťák R., Kolář J., Uhřík T., Slaměna P., Kolář D.

B: Číž L., Pafka J., Vozník R., Gazda K., Gerža P., Leskovjan M., Zajíček A., Mejzlík D., Janota M.

 

FC Zbrojovka Brno a. s. - FC Fastav Zlín, a. s.

V pondělí 13. května. jsme sehráli utkání se Zbrojovkou Brno, odložené z důvodu sobotní svatby trenéra ročníku 2001 čímž mu současně blahopřejeme. Hrálo se na přírodní trávě na hřišti Lokomotivy Horní Heršpice, která, i přes silné víkendové deště, byla v relativně slušném stavu. V prvním poločase jsme viděli zcela vyrovnané utkání, v němž dominovaly obrany a také brankáři, a proto se skóre příliš neposouvalo. Ve druhém poločase začalo naše družstvo domácí přehrávat fotbalově a svůj výkon dokázalo přetavit i v několik gólů po hezkých fotbalových akcích. Domácí ale nic nevzdali, a tak bylo o náboj a zajímavý průběh postaráno až do konce. Naše družstvo ale odolalo a za předvedený výkon si zaslouženě z Brna odvezlo cenné vítězství.

Jednotlivá miniutkání
A-A 0:0
B-B  1:1 (Mikulka)
B-A  1:3 (Kvěťák, Kolář D., Slaměna)
A-B  1:1 (Leskovjan)
Celkem 3:5

Jak jsme nastoupili:

A: Číž L., Kadrle L., Vozník L., Gazda M., Kvěťák R., Kolář J., Uhřík T., Slaměna P., Kaláb L., Kolář D.

B: Pjajko T., Šťasta D., Ondruš F., Vítek J., Gazda K., Gerža P., Leskovjan M., Šiška P., Mikulka M., Janota M., Keprt T.

FC Fastav Zlín - FC Hodonín

V příjemném nedělním dopoledni jsme chtěli odčinit nevýrazné výkony z posledních utkání. Mělo tomu napomoci i domácí prostředí na Mladcové. Opět jsme si museli pomoci hráči ročníku 2001, protože řada našich spoluhráčů si plnila povinnosti ve svých mateřských klubech.Soupeř z Hodonína byl velmi snaživý a rozhodně nepůsobil odevzdaným dojmem. Soustředil se sice na pečlivou obranu a z ní podnikal rychlé protiútoky, které se po zbytečných ztrátách míče  dařilo jen obtížně eliminovat. V průběhu zápasu jsme však byli po celou dobu lepším mužstvem a mrzet nás může velké množství neproměněných vyložených brankových příležitostí, které by nás s kvalitnějším soupeřem stály i body.

Jednotlivá miniutkání:
A-A 7:0  Kolář J., Slaměna P. 3x, Pafka J. 2x, Janota M.
B-B 3:2  Novotný 2x, Ondruš F.
A-B 3:0  Slaměna P., Gazda M., Janota M.
B-A 4:2  Gazda K., Vozník L., Kolář D., Novotný
Celkem 17:4

Jak jsme nastoupili

A: Šťasta D., Kadrle L., Uhřík T., Pafka J., Křek A., Kolář J., Gazda M., Janota M., Slaměna P. Hořák

B: Fusek J., Kolář D., Vozník L., Gazda K., Mikulka M., Kvěťák R., Ondruš F., Kaláb L., Novotný, Strnad

FC Vysočina Jihlava a. s. - FC Fastav Zlín

Na Svátek Práce jsme zajeli předehrát utkání 17. kola na hřiště Jihlavy. Uvítal nás příjemný fotbalový areál v místní části Antonínův Důl a ideální fotbalové počasí. Protože řada našich hráčů na střídavé starty plnila své povinnosti v domácích klubech, a také vinou zranění, museli jsme si vypůjčit několik hráčů z kádru 2001. V první části utkání se hrála vyrovnaná utkání na obou hřištích a nebylo tedy divu, že se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu. Zcela jiná písnička to však byla v poločase druhém. Zatímco naše A družstvo pokračovalo v dobrém výkonu a o branku domácí tým dokázalo přehrát, B tým podal odevzdaný výkon bez nasazení a po zásluze odešel vysoko poražen - a to jej ještě od většího debaklu uchránil několika dobrými zákroky brankář Fusek. Tento zápas rozhodl, že celkové vítězství zůstalo na Vysočině. 

Jednotlivá miniutkání
A-A 2:3 (Novotný, Kolář J., Pafka)
B-B  2:1 (Vozník)
B-A  8:2 (Novotný, Vozník)
A-B  3:4 (Janota, Křek, Slaměna, Kolář J.)
Celkem 15:10

Jak jsme nastoupili:

A: Šťasta D., Pafka J., Uhřík T., Gazda M., Janota M., Kolář J., Křek A., Slaměna P. Novotný M., Němeček F.

B: Fusek J., Hořák J., Kadrle L., Kolář D., Kolaja L., Gazda K., Kaláb L., Kvěťák R., Mikulka M., Vozník R.

1. FC Slovácko - FC Fastav Zlín

Netradičně v pátek za velkého vedra se utkala dvě družstva z našeho regionu. Byli jsme si vědomi soupeřových kvalit, ale přesto jsme očekávali sebevědomý výkon. Ten se však v první polovině zápasu na hřiště nedostavil. Po oboustranně opatrných   minutách se soupeř trefil a my jsme po zbytek první poloviny nenašli dostatek odvahy a pohybu po hřišti. Nepochopitelně jsme selhávali ve vyložených situacích a posléze se snažili o nakopávání míčů na útočníky. Nenašla se odvaha na důsledné napadání a ve hře 1 na 1. Poločasový výsledek tak pro nás byl dost krutý. Po přestávce se obraz hry částečně změnil. Zatím co jedno družstvo se rozpadlo na jednotlivé hráče, kteří nekombinovali, přestali vnímat pokyny a ztráceli míče i síly v úmorném vedru rychleji než soupeř, druhá polovina se poučila a předvedla to co se očekávalo po celý zápas. Výhra v jednom minizápase je však malou náplastí. Hrajeme vždy 60 minut a to se nám opět nepodařilo. Mizerná první polovina tak rozhodla o celém výsledku.

Jednotlivá miniutkání
A-A 4:0
B-B  4:0
B-A  3:0
A-B  1:3  Uhřík T. 2x, Slaměna P.
Celkem 12:3

Jak jsme nastoupili:

A: Šťasta D., Kadrle L., Vítek J., Uhřík T., Kvěťák R., Kolář J., Gazda M., Slaměna P., Kaláb L.

B: Pjajko T., Ondruš F., Vozník L., Gazda K., Šiška P., Leskovjan M., Gerža P., Zajíček A., Mikulka M., Kolář D.

FC Fastav Zlín - SK HS Hroměříž

Počasí se snad konečně umoudřilo a tak jsme poprvé vyběhli na trávník našeho domovského hřiště na Mladcové. V utkání tradičních soupeřů jsme narazili na fyzicky a rychlostně dobře připraveného soupeře, který úporně a obětavě bránil. Přesto jsme viděli velmi dobrý zápas z obou stran, kdy jsme byli kombinačně rychlejší a vytvářeli jsme si velké množství šancí. Bohužel velká většina z nich zůstala neproměněna. Přesto zápas můžeme hodnotit jako jeden z vydařenějších, zvláště v jarní části.

Jednotlivá miniutkání
A-A  2:0 Šiška P., Leskovjan M.
B-B  4:2  Zajíček A. 2x, Gerža P. 2x
A-B  3:0  Vozník L., Šiška P., Ondruš F.
B-A  3:0  Kolář J., Mikulka M., Zajíček A.
Celkem 12:2

Jak jsme nastoupili

A: Šťasta D., Kadrle L., Vozník L., Gazda M., Šiška P., Leskovjan M., Ondruš F., Slaměna P., Kvěťák R.

B: Číž L., Sotolář J., Uhřík T., Gazda K., Gerža P., Kolář J., Mikulka M., Zajíček A., Kaláb L., Kolář D.

 

SK Líšeň - FC Fastav Zlín

Konečně jsme se dočkali krásného jarního počasí a vyrazili směr Brno. Vše nač lze fotbalistovi jen pomyslet bylo připraveno. Teplé počasí, sluníčko a konečně travnatý povrch a samozřejmě kvalitní soupeř. No, ale rozčarování přišlo tentokrát hned na začátku. Zatímco jedno družstvo si atmosféru skutečně užívalo a hýřilo pohybem a kombinací, druhé družstvo se rozpadlo na individuality, které si hrály sami pro sebe. Zbytečně komplikované individuální držení míče, následovaly zbytečné ztráty a neochota se po vlastních chybách vracet do obrany. Z takovéhoto utkání bolely oči a nepomohly ani sluneční brýle. Nezbývalo než počkat do změny stran ( samozřejmě jsme podlehli) a zvýšit hlas. Po vyvětrání a důrazné domluvě se obraz hry zlepšil. Opět, ale zůstala pachuť po podcenění a nedisciplinovanosti spojené s neochotou podřídit se družstvu a předvést to co na tréninku zvládáme. Po skončení utkání hráčům zbylo tolik sil, že ještě hodinu dokázali běhat po záložním hřišti. Škoda jen, že není ochota vydat všechny síly v zápase.

Jednotlivá miniutkání
A-A 0:3 Slaměna P. 2x, Mikulka M.
B-B 1:0
A-B 2:3 Slaměna P. 2x, Kolář J.
B-A 1:4 Kaláb L. 2x, Zajíček A., Ondruš F.
Celkem 4:10

Jak jsme nastoupili:

A: Šťasta D., Kadrle L., Uhřík T., Kolaja L.,Blanař D., Kolář J., Mikulka M., Slaměna P., Keprt T.

B: Číž L., Ondruš F., Vozník L., Gazda M., Kaláb L., Kvěťák R., Gerža P., Zajíček A., Čihánek M.

FC Fastav Zlín - MSK Břeclav

Ani v tomto kole se nám nepodařilo nastoupit v plné sestavě a chyběla nám řada nemocných hráčů. Utkání se opět díky nevlídnému počasí hrálo na umělém povrchu areálu na Vršavě. Začátek zápasu až do konce první poloviny byl z naší strany velmi kvalitní. Byli jsme přesní a rychlí v kombinaci a přechodu do koncovky. Často jsme zakončovali a v obranné fázi jsme nedělali zbytečné chyby. Nástup do druhé poloviny se ale nesl ve stejném duchu jako v předchozím kole. Jedno z našich družstev se domnívalo, že se soupeř porazí sám a nastoupilo velmi pohodlně a podcenilo soupeřovu útočnou snahu. No a téměř po celý zápas prohrávalo. Teprve po důrazné domluvě dokázali hráči znova zabrat a nakonec i otočit zápas. Opět se ukazuje, že máme problém se zaujetím pro hru, důslednnou snahou po vítězství a v mužstvu chybí osobnost, která by spoluhráče dokázala vyburcovat.

Jednotlivá miniutkání:
A-A 11:1  Slaměna P. 5x, Kolář J. 2x, Mikulka M., Kvěťák R., Gazda M., Kadrle L.
B-B 6:0  Leskovjan M. 2x, Zajíček A. 2x, Gerža P. 2x
A-B 4:3  Slaměna P. 2x, Vozník L.., Kolář J.
B-A 7:1  Leskovjan M. 2x, Zajíček A. 2x, Gerža P. 2x, Janota M.
Celkem 28:5

Jak jsme nastoupili

A: Číž L., Kadrle L., Vozník L., Gazda M., Ondruš F., Kolář J., Mikulka M., Slaměna P., Kvěťák R.

B: Šťasta D., Uhřík T., Kolaja L., Fusek J., Janota M., Leskovjan M.-, Gerža P., Zajíček A., Hrdlička L., Slovák F.

 

FC Fastav Zlín - 1. SK Prostějov

Oproti předchozímu duelu s Vyškovem se situace ještě více zkomplikovala a to nejen po stránce počasí, ale i po stránce zdravotní.  V počasí, ve kterém by milovník zvířat ani psa ven nevyhnal vyběhla družstva soupeřů na umělý trávník stadionu na Vršavě. Začátek zápasu jsme soustředěně zvládli a první polovina snesla vcelku náročné měřítko z pohledu diváka, který zariskoval své zdraví a zatoužil po kvalitní kopané. Výsledek poločasu byl také z našeho pohledu aktivní. Jenomže po změně stran, ačkoliv jsme nebyli fyzicky v kabině, jakoby tam někteří duchem zůstali. Soupeř během tří minut vstřelil po sobě tři branky a my jsme se jen obtížně dostávali do tempa. Poté se soupeři podařilo ( loni poprvé J. Fusek) již podruhé zranit našeho brankaře Tomáše Pjajka, který musel odstoupit z utkání a v brance jej nahradil hráč z pole. Tím se zkomplikovala situace se střídáním a to výrazně ovlivnilo zbytek zápasu. zatím co se jedno družstvo dostalo zpět do hry a vyrovnalo se po obdržené brance s družstvem soupeře, druhá polovina inkasovala řadu branek a nakonec výrazně podlehla.

Za první polovinu zápasu je nutno hráče pochválit. Přesto je potřeba udržet kvalitu výkonu po celou dobu hry v obou polovinách utkání. Nezbývá než doufat v lepšící se zdravotní stav a meteorologickou situaci.

Jednotlivá miniutkání:
A - A 3:2 (Slaměna P. 2x, Kubiš M.)
B - B 1:0 (Gazda M.)
A - B 1:8 (Leskovjan M.)
B - A 2:3 (Zajíček A. 2x)
Celkový výsledek: 7:13

Jak jsmenastoupili:

A: Pjajko T., Uhřík T., Ondruš F., Gazda K., Slaměna P., Kubiš M., Leskovjan M., Janota M., Slovák T.

B: Šťasta D., Kadrle L., Vozník L., Gazda M., Hrdlička L., Gerža P., Zajíček A., Mikulka M., Němeček F.

MFK Vyškov- FC Fastav Zlín

První "jarní" kolo se hrálo ve Vyškově na umělém povrchu. Stačilo, aby se termín posunul na neděli a místo turfů, by hráči potřebovali spíše sněžnice.Díky poměrně velké marodce jsme disponovali pouze jedním hráčem nad stanovený limit. Do zápasu jsme tentokrát vstoupili poměrně soustředěně a brzy jsme se ujali vedení. Nedokázali jsme se však vyvarovat podceňování některých obranných situací a zbytečných ztrát míče na soupeřově polovině. Při nemožnosti střídat nás pak tyto chyby stály hodně sil. Soupeř v první polovině navíc díky Tomáši Pjajkovi neproměnil dva pokutové kopy. Druhá polovina se nesla v podobném duchu a bezstarostném přístupu. Minimálně pět neproměněných samostatných protiútoků a chyby v obraně a opětovné zbytečné ztráty míče nakonec přinesly jedno minivítězství domácím. S takovýmto nedůsledným přístupem budeme mít s Prostějovem ve středu podstatně větší problémy než s hráči Vyškova.

Jednotlivá miniutkání:
A - A 0:3  Kubiš M. 2x, Zajíček A.
B - B 0:3  Kolář D. 2x, Mikulka M.
A - B 4:3  Kolář J., Ondruš F., Mejzlík D.
B - A 0:5  Zajíček A. 3x, Vítek J. 2x, 
Celkem 4:14

Jak jsme nastoupili:

A: Pjajko T., Gerža P., Vítek J., Gazda K., Janota M., Uhřík T., Kubiš M., Zajíček A.

B: Šťasta D., Kadrle D., Vozník L., Gazda M., Ondruš F., Kolář J., Kolář D., Mkulka M., Mejzlík D. 

 

 

FC Fastav Zlín - FC Sparta Brno

Poslední podzimní kolo jsme předehrávali ve středu. Přivítali jsme kvalitního soupeře z popředí tabulky, který nám již v minulé sezóně byl důstojným soupeřem.

Utkání začalo ve výborném tempu a s oboustranným velkým nasazením. V první polovině jsme byli svědky několika dobrých brankových příležitostí, které na naší straně zlikvidovali s přehledem a trochou štěstí oba naši brankaři. Ty naše příležitosti jsme opět vlivem nepřesností v koncovce zahazovali, ale i tak jsme s přehledem první polovinu vyhráli. Po výměně družstev se čekalo, zda vysoké tempo zápasů neopadne. Naštěstí se tak nestalo. Opět byla k vidění líbivá kopaná. Jen naše velmi ofenzivní ladění trápili poněkud více velmi dobře zvládnuté rýchlé přechody soupeře do útoku. Zda jsme se nestíhali vracet vinou ubývajících sil, či nechutí k defenzivní činnosti je otázkou dalšího rozboru. Nicméně přes obdržené branky, jsme i nadále v utkání dominovali a po zásluze utkání dovedli do vítězného konce. Byla to taková pěkná tečka za tou naší polovinou sezóny. Oproti minulému kolu je nutno hráče pochválit za lepší nasazení, větší snahu o hru bez míče a kombinaci.

Jednotlivá miniutkání:
A-A  2:0  Slaměna P. 2x
B-B  3:0  Kaláb L., Zajíček A., Leskovjan M.
A-B  2:0  Slaměna P., Kolář J.
B-A  2:2  Zajíček A., Kolář D.
Celkem 9:2 ( 5:0 )

Jak jsme nastoupili:

A: Číž L., Kolaja L., Vozník L., Kadrle L., Kolář J., Křek A., Janota M., Slaměna P., Keprt T., Gazda K., Gerža P.

B: Šťasta D., Ondruš F., Uhřík T., Mikulka M., Leskovjan M., Kvěťák R., Zajíček A., Gazda M., Pafka J., Kaláb L., Kolář D.

FC Slovan Havlíčkův Brod - FC Fastav Zlín

Na nejdelší výjezd v podzimní části jsme se vydali v neděli 21. října. Ve Zlíně bylo krásné slunečné počasí, zato v Havlíčkově Brodě i cestou tam jsme málem bloudili v mlze. A stejně jako bylo rozdílné počasí ve dvou regionech, byla rozdílná i hra našich družstev. Zatímco ze hry jednoho družstva vyzařovala radost, družstvo hýřilo pohybem, nabídkou do kombinací, rychlostí a důrazem, druhé se rozpadlo po poločase na několik samostatných poddružstev, které běhali s míčem od branky k brance bez ochoty spolupracovat, ztráceli zbytečně v nesmyslných soubojích míče a nestíhali bránit následné protiútoky soupeře. První družstvo bezezbytku splnilo nepřísnější nároky na kvalitní hru a míč soupeři prakticky půjčovalo vždy až po vstřelení branky, druhé družstvo si nedokázalo s průměrným soupeřem poradit. Je to zvláštní, obě družstva trénují stejná cvičení i objemy, jen schopnost přizpůsobení se kolektivu a mentalita hráčů je asi rozdílná. Pokud si ale neuvědomíme, že kopaná je kolektivní sport, který má poměrně jednoduchá pravidla a zákonitosti, které je nutno dodržovat, neposuneme se dál.

Jednotlivá miniutkání:
A-A  1:7  Slaměna P. 5x, Kadrle L., Křek A.
B-B  3:4  Kvěťák R., Uhřík T., Pafka J., Němeček
A-B  4:1  Kolář D.
B-A  0:9  Slaměna P. 4x, Janota M. 2x, Kolář J. 2x, Křek A.
Celkem 8:21 ( 4:11)    vyjímečně uvádíme součet našich družstev pro ilustraci A  - 1:16   B - 5:7

Jak jsme nastoupili:

A: Šťasta D., Kolaja L., Vozník L., Kadrle L., Kolář J., Křek A., Janota M., Slaměna P., Keprt T., Hořák J.

B: Číž L., Pafka J., Uhřík T., Ondruš F., Mikulka M., Gazda M., Kolář D., Kvěťák R., Dariimaa E., Němeček M.

 

 

FC Fastav Zlín - FC Zbrojovka Brno

V typicky podzimním počasí jsme se naposled na podzim utkali na Mladcové se soupeřem, který vede naší skupinu beze ztráty bodu. Byli jsme si vědomi jeho kvalit a chtěli jsme mu být rovnocenným soupeřem. Jenže se opět ukázalo, že se hraje na dvě poloviny a vítězství si odnese ten, kdo hraje naplno celý zápas. První polovinu utkání lze hodnotit jako velmi kvalitní, hrál se oboustranně velmi rychlý, důrazný a kombinační fotbal. Hosté začali lépe a šli do vedení, ale asi po deseti minutách jsme se herně srovnali a dokonce soupeře i přehráli. Střelecky jsme do poločasu srovnali a hosté mohli být velmi rádi, že jsme v závěru poločasu neproměnili několik vyložených brankových příležitostí. Bohužel stačilo pět minut na začátku druhé poloviny a bylo rozhodnuto. V těchto pěti minutách jsme obdrželi pět branek!!! Většinou po nedůrazu ve skrumážích před vlastní brankou. Poté jsme se sice ještě otřepali, ale vzápětí neproměněná penalta určila celkový výsledek, který vypadá poměrně nelichotivě, ale opět se ukázalo, že chvilková nekoncentrovanost a bázlivost ve hře je naše prozatimní největší slabina.

Jednotlivá miniutkání
A - A 1:2  Kolář J.
B - B 1:0  Kubiš M.
A - B 0:3
B - A 1:5  Slaměna P.
Celkem 3:10

Jak jsme nastoupili:

A: Hečko L., Pecl O., Vozník L., Mikulka M., Kolář J., Gazda K., Zajíček A., Kaláb L., Kolář D., Keprt T.

B: Šťasta D., Vítek J., Uhřík T., Gerža P., Leskovjan M., Gazda M., Slaměna P., Kvěťák R., Kubiš M., Ondruš F.

 

Hodonín - FC Fastav Zlín

V něděli skutečně skončilo příjemné počasí a tak jsme s očekáváním upírali zraky na to, zda alespoň výkon hráčů bude hřát diváky. Fotbalu nepříznivé podmínky nahrávaly více bojovnosti, nasazení a jednoduchosti než technickým kouskům a individuálním dovednostem. To se ukázalo v první polovině utkání, kdy jsme opět hráli zbytečně složitě, nedůrazně a po několika zbytečných ztrátách míče nás soupeř několikrát zaskočil rychlým přenesením hry a dokonce šel do dvoubrankového vedení. V druhé polovině se hra zlepšila a to přineslo i očekávaný výsledek. Příští týden nás čeká vedoucí celek soutěže a tam budeme muset hrát ve 100% nasazení po celý zápas.

Jednotlivá miniutkání
A - A 0:2 Gazda M., Čihánek M.
B - B 2:2 Uhřík T. 2x
A - B 0:4  Kaláb L. 4x
B - A  0:5 Kolář J. 2x, Kolaja L., Ondruš F.
Celkem 2:13

jak jsme nastoupili:

A: Šťasta D., Kolaja L., Vozník L., Kadrle L., Kolář J., Gazda M., Ondruš F., Čihánek M., Kolář D., Iguš

B: Číž L., Sotolář J., Uhřík T., Pafka J., Kvěťák R., Gazda K., Kaláb L., Janota M., Fusek J.

 

FC Fastav Zlín - 1. FC Slovácko

Další kolo se předehrávalo již ve čtvrtek netradičně na Vršavě. Všichni, kdo přišli, mohli vidět dramatické utkání a hlavně výborný výkon. Hrálo se s velkým nasazením a od začátku jsme soupeře viditelně zaskočili. Šli jsme do vedení a pečlivě hlídali kombinace soupeře v záloze, kterými nás v minulosti přehrával. První poločas se nám vydařil i střelecky a tak jsme po zásluze vedli. V druhém poločase soupeř přidal a hra se vyrovnala. I tak jsme si vytvořili ( na utkání s takto kvalitním soupeřem) nebývale velké množství vyložených brankových příležitostí. Bohužel se nám je nepodařilo proměňovat stejně, jako v první polovině zápasu. Nebývá to obvyklým, ale stalo se. Zrodila se remiza po dramatické koncovce. Kluky je však za odpovědný přístup a předvedený výkon nutno pochválit.

Jednotlivá miniutkání:
A-A  5:4  Kolář J., Vozník L., Zajíček A. 3x
B-B  1:0  Vítek J.
A-B  2:3  Kolář J., Gerža P.
B-A  2:3  Pafka J., Leskovjan M.
Celkem 10:10

Jak jsme nastoupili:

A - Šťasta D., Kadrle L., Vozník L., Ondruš F., Kolář J., Gazda M., Slaměna P., Zajíček A., Gerža P., Kolář D.

B - Číž L., Vítek J., Uhřík T., Pafka J., Leskovjan M., Gazda K., Kaláb L., Kvěťák R., Mikulka M., Kubiš M., Pecl O. 

 

 

 

SK HSKroměříž - FC Fastav Zlín

Další víkend přinesl krásné počasí a my jsme se utkali s našim tradičním soupeřem z Kroměříže. Doufali jsme, že se rychle vzpamatujeme z výkonu v předchozím kole a dokážeme prodat všechny naše přednosti. Hrálo se na poměrně nekvalitním povrchu, který nepřál dlohému driblování s míčem a tak se přání vylnilo pouze zpoloviny. Část našeho družstva rychle kombinovala a nedržela míč, což vedlo na tomto povrchu k větší efektivitě a druhá část předváděla bezkrevný výkon, jako po návštěvě Vlada Draculy. Dlouhé individuální držení míče a následné nepřesnosti se opět ukázaly jako neefektivní. Je potřeba si tyto skutečnosti již definitivně uvědomovat a začít více spolupracovat na celkovém projevu. Ve čtvrtek nás čeká jeden z vrcholů podzimu a soupeř ze Slovácka nás za takový výkon zcela jistě více potrestá, pokud se rychle nepoučíme.

Jednotlivá miniutkání
A-A  0:2  Slaměna P., Janota M.
B-B  1:1 Kaláb L.
A-B  1:1 Mikulka M.
B-A  1:5  Kolář J. 3x, Slaměna P., Janota M.
Celkem 3:9

Jak jsme nastoupili

A: Šťasta D., Kadrle L., Uhřík T., Ondruš F., Kolář J., Kvěťák R., Slaměna P., Janota M., Gazda M., Keprt T.

B: Číž L., Vozník L., Pafka J., Leskovjan M., Mikulka M., Gerža P., Kaláb L., Gazda K., Čihánek M., Kolaja L.

 

 

HFK Třebíč - FC Fastav Zlín

Netradičně ve čtvrtek jsme se vydali na dlouhý výlet do Třebíče. V poněkud okleštěné sestavě nám vypomohli už poněkolikáté hráči mladšího ročníku. Samotná příprava na zápas hodně napověděla, jak se utkání bude vyvíjet. Většina hráčů totiž okamžitě podlehla nesprávným stravovacím návykům v pocitu podcenění soupeře. Jeho aktuální postavení v tabulce bylo sice v doní části, ale naše bohorovnost se ukázala jako trestuhodná. Soupeř na nás nastoupil namotivován. Byl důrazněší, místy stejně rychlý a hlavně hrál jednoduše. My jsme nastoupili s pocitem, že se soupeř porazí sám a záhy jsme prohrávali. Dlouho jsme drželi individuálně míč a proti zhuštěné obraně jsme se obtížně individuálně prosazovali. Navíc se množily individuální chyby a soupeř nás za ně trestal. Můžeme mluvit o velkém štěstí, že se nám podařilo výsledek do poločasu alespoň vyrovnat. Herně jsme soupeře totiž nepředčili. O přestávce nebyl použit Fergusonův fén, ale hráči měli možnost si sami říci, proč nechtějí hrát na 100% a spolupracovat jako tým. Zřejmě se něco ujalo a obraz hry se po poločase začal měnit. Zlepšila se spolupráce i nasazení. V lehké nervozitě nás udržovala nesmírně nepřesná koncovka, kdy jsme zahodili nejméně 15 vyložených brankových příležitostí a soupeř co mohl, to proměnil. Nakonec jsme se sice probojovali k vítězství, ale takovýto přístup a výkon v dalších kolech se silnějšími soupeři na body stačit rozhodně nebude. Je potřeba zlepšit koncentraci, zodpovědnost a soustředění na zápas. A hlavně si už konečně uvědomit, že hrát je nutno od začátku až do konce.

Jednotlivá miniutkání
A-A  2:4  Slaměna P. 2x, Ondruš F. 2x
B-B  2:0
A-B  3:9  Gazda M. 3x, Kvěťák R. 2x, Čihánek M. 2x, Hrdlička L., Hořák
B-A  1:4  Kolář J. 2x, Slaměna P., Slovák
Celkem 8:17

Jak jsme nastoupili

A: Šťasta D., Ondruš F., Keprt T., Kadrle L., Kolář J., Gazda K., Slaměna P., Iguš, Slovák

B: Fusek J., Kolaja L:, Vozník L., Kolář D., Kvěťák R., Gazda M., Čihánek M., Hrdlička L., Hořák

 

 

 

FC Fastav Zlín - SK Líšeň

V dalším kole soutěže jsme doma hostili celek Líšně. Již v minulém roce jsme narazili na běhavého, důsledně bránícího soupeře, který byl dobře kondičně připraven a i letos tomu nebylo jinak. Naštěstí jsme soupeře nijak nepodcenili a tak se hrál otevřený aktivní fotbal v dobrém tempu. V zápase jsme si vytvořili množství brankových příležitostí a obzvláště v první polovině byly k vidění i velmi pohledné kombinace. I když soupeř bojoval ze všech si,l byli jsme nakonec po zásluze lepším celkem a zaslouženě jsme zvítězili.

Jednotlivé miniutkání:
A-A 2:0  Kolář J., Kubiš M.
B-B 2:0  Gazda M., Vítek J.
A-B 8:1  Slaměna P. 3x, Kolář J., Kolář D., Kadrle L., Kubiš M., Uhřík T.
B-A 2:2  Gazda M., Mikulka M.
Celkem 14:3

Jak jsme nastoupili:

A : Šťasta D., Uhřík T., Pecl O., Kadrle L., Kolář J.,Gazda K., Slaměna P., Kubiš M., Kolář D., Čihánek M.

B : Číž L. Vítek J., Vozník L., Pafka J., Kvěťák R., Mikulka M., Ondruš F., Gazda M., Sotolář J., Janota M.

 

 

 

 

MSK Břeclav - FC Fastav Zlín

Netradičně v sobotu a za velkého vedra jsme zajeli do krajiny pod Pálavou, abychom změřili své síly se soupeřem, kterého jsme v loňském ročníku dvakrát bez větších problémů porazili. Utkání jsme začali ve vycházkovém tempu a jen těžko jsme se dostávali do obrátek. Tak jako i v předchozích utkáních soupeř usilovně bránil obranné území. Přestože jsme téměř po celou dobu zápasu měli míč v držení a velkou převahu, dělalo nám problémy zrychlení hry ve finální fázi a využití křídelních prostor. I tak je celkový výsledek k domácím celkem milosrdný, protože jsme trefili řadu tyček a mnoho vyložených příležitostí jsme nevyužili.

Jednotlivá miniutkání:
A-A:  0:3  Kvěťák R., Slaměna P., Leskovjan M.
B-B:  1:8  Kolář J. 3x, Kolář D., Zajíček A. 2x, Uhřík T., Novotný M.
A-B:  0:3  Zajíček A., Gazda M., Novotný M.
B-A:  1:14  Slaměna P. 4x, Čihánek M. 2x, Kaláb L. 2x, Hrdlička L. 2x, Kvěťál R. 2x, Leskovjan M., Gazda K.
Celkem 2:28

Jak jsme nastoupili:

A: Šťasta D., Vozník l., Kadrle L., Kvěťák R., Leskovjan M., Gazda K., Slaměna P., Kaláb L., Hrdlička L., Čihánek M.

B: Fusek J., Kolář D., Uhřík T., Pafka J., Kolář J., Gazda M., Zajíček A., Novotný M., Kolaja L.

 

FC Fastav Zlín - FC Velké Meziříčí

Kdo byl ve středu 5. 9. na Mladcové přítomen, mohl si připadat tak trochu jako na divokém západě. Odehrávala se zde neuvěřitelná přestřelka se šťastným koncem pro domácí. Šťastným hlavně proto, že ihned v prvních zápasech se domácí nechali, po krátkém vedení, dokonale zaskočit velmi kvalitním a hlavně důrazným soupeřem. Pomohlo k tomu několik chyb, nepřesností a snad i trocha podcenění soupeře, byť hráči na jeho kvality byli před zápasem upozorňováni. Po výměně stran se zvýšila bojovnost, zmenšil se počet chyb a zjednodušila se příprava koncovky, což nakonec vedlo k vítězství. Je potřeba se ale zamyslet nad nasazením, důrazem v osobních sobojích na míči, koncentrací a zjednodušením a zrychlením hry.

Jednotlivá miniutkání:
A-A:  6:0  Fusek J. 2x, Gazda M. 2x, Kolář J., Slaměna P.
B-B   2:9  Ondruš F., Leskovjan M.
A-B   5:4  Pafka J. 2x, Gazda M., Kadrle l., Vozník L.,
B-A   5:1  Ondruš F. 2x, Zajíček A. 2x, Uhřík T.
Celkem 18:14 !!!

Jak jsme nastoupili:

A: Šťasta D., Fusek J., Vozník L., Kadrle L., Pafka J., Kolář J., Gazda M., Slaměna P., Kaláb L., Gerža P.

B: Číž L. Sotolář J., Uhřík T., Kvěťák R., Uhřík T., Kvěťák R., Leskovjan M., Zajíček A., Ondruš F., Kolář D., Janota M.

FC Fastav Zlín - MFK Vyškov

Poslední prázdninový víkend jsme hostili na Mladcové celek Vyškova. Obloha byla lehce podmračená a občas nás zásobila drobným deštíkem a to jakoby předznamenalo i výkon na hřišti. Bohužel se nám nepodařilo přenést dravost, nasazení a maximální bojovnost z minulého kola do domácího prostředí a tak jsme trochu zaostali za předvedeným výkonem z minulého kola. Soupeř se přijel bránit a podnikal jen sporadické protiútoky. Obtížně jsme se vypořádávali se zataženou a zahuštěnou obranou a tak se jednalo o spíše urputnou snahu, než uvolněnost a lehkost.

celkový výsledek:15:1

Jednotlivá miniutkání:

A - A 1:1 (Kolář D. - Machálek J.)
B - B 7:0 (Uhřík T. 2, Kaláb L. 2, Gazda K., Pecl O., Kubiš M.)
A - B 1:0 (Kolář D.)
B - A 6:0 (Kaláb L. 2, Gazda K. 2, Kolář J., Vítek J.)

Jak jsme nastoupili:

A: Šťasta D., Fusek J., Pafka J., Slaměna P., Kadrle L., Kolář J., Gazda M., Vozník L., Kvěťák R., Keprt T

B: Pjajko T., Vítek J., Pecl O., Kubiš M., Uhřík T., Gazda K., Kolář J., Kaláb L., Sotolář J.

 

SK Prostějov - FC Fastav Zlín

V dalším kole soutěže jsme zavítali na půdu soupeře, který nám v předchozím ročníku uštědřil dvě jednoznačné porážky. Čekali jsme jak se situace  oproti loňskému ročníku změnila. Bohužel jsme opět nemohli nastoupit v úplné sestavě a měli jsme menší počet hráčů. V případě zranění nás tak museli podpořit naši mladší spoluhráči. K zahájení jsme  vzhlíželi tak trochu s obavami a trochu s očekáváním. Průběh zápasu však byl překvapující (hlavně však pro domácí). V minulém ročníku nás soupeř jednoznačně převyšoval v důrazu, napadání a střelbě a dostávali jsme se do minima brankových příležitostí. Letos jsme začali výrazně jinak. Rychle jsme šli do vedení a diktovali i tempo zápasu. Nebýt smolného okamžiku v závěru prvních zápasů, kdy jsme neproměnili penaltu a soupeř v následující minutě vstřelil dvě branky, byl by výsledek jistě jiný. Ponechme ale stranou výsledek. Oproti loňským zápasům jsme byli v herních činnostech lepší. Vydrželi jsme s minimem střídání a důraznost byla také na naší straně. Bohužel trocha smůly nám nedopřála bodového zisku. S předvedeným výkonem mohou být všichni spokojeni a v zápase bylo minimum chyb, vynikající nasazení a plnění i taktických pokynů. Prostě skvělý výkon.  Byť jsme byli lepší na body jsme však nedosáhli. Jenomže na rozdíl od soupeře, je pro nás výkon důležitější než výsledek a tak si nelze přát nic jiného, než další takovýto skvěle odehraný zápas.

Jednotlivá miniutkání:
A-A  2:2  Blanař M., Pafka J.
B-B  4:1  Gerža P.
A-B  1:3  Kvěťák R., Slaměna P., Pafka J.
B-A  2:2  Hrlička L., Teplý T.
Celkem: 9:8

Jak jsme nastoupili:

A: Šťasta D., Sotolář J., Vozník L., Blanař M., Kvěťák R., Gazda K., Slaměna P., Pafka J., Teplý T.

B: Fusek J., Kadrle L., Leskovjan M., Gazda M.,Vítek J., Kolář J., Gerža P., Hrdlička L.

 

 

FC Fastav Zlín - FC Znojmo

V úmorném vedru se ve středu odpoledne domácí utkali se soupeřem ze Znojma. Utkání ovlivnilo úmorné vedro a tak se hosté po celý zápas snažili o pečlivou obranu prostor před vlastním brankovištěm,které maximálně zahušťovali a pokoušeli se ojediněle o rychlé protiútoky. Podle toho vypadala i hra. Naštěstí se i přes tradičně velké procento promarněných dobrých příležitostí, podařilo domácím vždy na začátku  jednotlivých utkání skórovat a na konci celého utkání již hostům zjevně docházeli síly.. Výsledek tak je na pohled poměrně jednoznačný. V příštím kole nás ale čeká daleko těžší soupeř a tak uvidíme, jak si povedeme v Prostějově.

Jednotlivá miniutkání:

A-A  7:0  Slaměna P. 3x, Kvěťák R. 2x, Pafka J., Sotolář J.
B-B  4:0  Uhřík T., Gazda M., Pecl O., Kubiš M.
A-B  3:0  Slaměna P. 2x., Pafka J.,
B-A  6:1  Kolář J. 3x, Kubiš M. 2x, Pecl O.
Celkem 20:1

Jak jsme nastoupili:

A: Pjajkop T., Vítek j., Vozník L., Sotolář J., Kvěťák R., Gazda K., Slaměna P., Pafka J., Čihánek M.

B: Číž L., Kadrle L., Uhřík T., Pecl O., Kolář J., Gazda M., Kubiš M., Ondruš F., Kolář D.

FC Fastav Zlín - FKM Vysočina Jihlava

S novým názvem, v novém domácím prostředí a v novém hracím čase jsme zahájili novou sezónu. V nedělním dopoledni za úmorného horka jsme na Mladcové zahájili novou sezónu v kategorii U13. Přivítali jsme na úvod ambiciozní tým nováčka nejvyšší soutěže dospělých Jihlavu, se kterou jsme se utkali již v minulém roce. Přes některé komplikace jsme dali do prvního utkání kádr dohromady a s chutí nastoupili i za již zmiňovaného vedra, které spíše než na hřiště lákalo na koupaliště. Utkání mělo celkem podobný průběh jako obě utkání loňské sezóny. Soupeře jsme předčili v pohybu i kombinaci. Nebýt asi 5 minutového výpadku, kdy soupeř dokázal vstřelit tři tychlé branky jsme zbytek utkání diktovali tempo. Dovolili jsme si neproměnit velké množství vyložených brankových příležitostí, ale naštěstí z pohledu výsledku nás to body nestálo. To ovšem neznamená, že tuto naši velkou rezervu nemáme zlepšit. V případě vyrovnanějšího průběhu zápasu by nás to mohlo stát i vítězství.

Jednotlivá miniutkání:

A-A  7:0  Kvěťák R. 4x, Malina M., Slaměna P., Pafka J.
B-B  2:1  Uhřík T., Kolář J.
A-B  4:3  Kvěťák R. 3x, Leskovjan M.
B-A  8:0  Čihánek M. 3x, Kolář D. 2x, Gazda M., Kolář J., Ondruš F.

Jak jsme nastoupili:

A - Šťasta D., Leskovjan M., Obadal F., Kadrle L., Kvěťák R., Gazda K., Slaměna P., Pafka J., Sotolář J., Malina M.

B - Fusek J., Vítek J., Uhřík T., Kolář D., Kolář J., Gazda M., Čihánek M., Ondruš F., Pecl O.